BUFOR CIEPŁA 1500L OCIEPLONY NIEEMALIOWANY
Cena:
6 791,50 PLN
Stara cena:
7 990,00 PLN
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 7 990,00 PLN
Indeks:
Status:
dostępny od 90 do 120 dni
Wysyłka:
385,00 PLN (przedpłata)
Opis produktu
Funkcjonalne zbiorniki buforowe wykorzystywane są do pracy z kotłami (na drewno, pellet, gaz, olej), pompami ciepła oraz w systemach, mających na celu odzysk ciepła. Jest to rozwiązanie, które oddziela wytwarzanie energii od jej odbioru, zapewniając tym samym optymalną pracę i eksploatację instalacji. Jest to rozwiązanie, które pozwala na dostosowanie ilości wytwarzanego ciepła do jego zużycia, znacząco obniżając koszty utrzymania obiektu. Dobór najbardziej optymalnego modelu dla konkretnej instalacji opiera się na właściwym zlokalizowaniu bufora w schemacie oraz wyznaczeniu jego pojemności.
Do czego służy zasobnik buforowy?
Jednym z elementów instalacji grzewczej (takiej jak kotły c.o., kolektory słoneczne itp.), jest pompa ciepła, której zadaniem jest przetaczanie wody grzewczej (lub innej cieczy) w celu poprawnego funkcjonowania instalacji.
Podczas używania instalacji, pompa stale pracuje, włączając się i wyłączając, co doprowadza do stopniowego niszczenia podzespołów urządzenia (np. sprężarki). Ponadto, pompa o dużej mocy do działania zużywa sporo prądu, a tym samym wpływa na wysokość rachunków za energię elektryczną.
Zasobnik buforowy ogranicza częstotliwość włączania się pompy ciepła, a zatem chroni ją przed niszczeniem w wyniku intensywnej eksploatacji, a także obniża zużycie prądu.
Jak działa zasobnik buforowy?
Zbiornik buforowy rozdziela źródło ciepła od jego odbiorników, gromadząc nadmiar wody grzewczej – innymi słowy, zabezpiecza instalację c.o. poprzez przejmowanie różnicy pomiędzy mocą cieplną kotła a mocą oddawaną do układu grzewczego.
Zasobnik jest odpowiednio zaizolowany, więc znajdująca się w nim woda jest chroniona przed zbyt szybkim ostygnięciem. Pompa ciepła uruchamia się jedynie wtedy, gdy temperatura wody w zasobniku spadnie. Dzięki temu, cykle pracy pompy są długie, włącza się ona i wyłącza rzadziej, i może pracować w określonym czasie ze swoją nominalną mocą bez względu na bieżące zapotrzebowanie na wodę grzewczą.
Zbiornik buforowy METALBET może pracować pod maksymalnym ciśnieniem 0,3 MPa.
Zalety zbiornika buforowego METALBET
Zbiorniki buforowe METALBET to jedne z najchętniej wybieranych urządzeń tego rodzaju na polskim rynku. Zbiornik buforowy cechuje:
solidna konstrukcja – zbiornik wykonany jest z czarnej, solidnej blachy stalowej,
maksymalna żywotność i trwałe zabezpieczenie antykorozyjne – zbiornik pokryty jest równomierną, grubą warstwą emalii odpornej na odpryski i rdzę,
doskonała termoizolacja i wytrzymałość mechaniczna – zastosowana pianka poliuretanowa o grubości 5 cm wzmacnia zewnętrzną powłokę zbiornika i skutecznie chronią znajdującą się w środku, ogrzaną wodę przez zbyt szybkim wychłodzeniem,
estetyczny wygląd zewnętrzny – dodatkowa, zewnętrzna powłoka ze skaju zapewnia ochronę przed spadkiem temperatury oraz gwarantuje ładny wygląd samego zbiornika,
pełne bezpieczeństwo użytkowania,
dostępność w wersji z ociepleniem i bez,
niska cena,
gwarancja 3 lata.
Choć inwestycja w zbiornik buforowy początkowo może wydawać się zbyt droga, to jednak po przeliczeniu kosztów zużycia energii elektrycznej oraz tych związanych z koniecznością wymiany uszkodzonej pompy ciepła, okaże się rozsądnym rozwiązaniem. Zbiorniki buforowe w perspektywie długookresowej pozwalają na oszczędność pieniędzy oraz zminimalizowanie ryzyka wymiany pompy, które również pociąga za sobą niemałe koszty związane z zakupem nowego urządzenia
Komentarze
Pliki