0

KAMEN

Kotły Kamen – technologia produkcji

Przy produkcji kotłów CO korzystamy z nowoczesnych technologii, a proces produkcyjny rozpoczyna się w biurze konstrukcyjnym. Tam nasi specjaliści pracują nad udoskonalaniem i unowocześnianiem naszych kotłów.

Realizacją projektów powstałych w biurze konstrukcyjnym zajmujemy się w pracowni technologicznej. Korzystając z technik CAD/CAM, planujemy proces technologiczny produkcji kotła CO. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych technik komputerowych i nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie, wykonujemy elementy konstrukcyjne kotła z dużą dokładnością i powtarzalnością, co ma przełożenie zarówno na jakość, jak i estetykę wykonania naszych pieców CO.

Dysponujemy wycinarkami laserowymi Amada i wycinarkami plazmowymi Zakmet, które umożliwiają precyzyjną obróbkę kotła. Wycięte elementy składowe pieca są następnie kształtowane w procesie zaginania na hydraulicznych prasach krawędziowych CNC. Dzięki zaginaniu zostaje ograniczona ilość połączeń spawanych, co przekłada się na żywotność kotła.

Spawaniem poszczególnych elementów kotła CO zajmują się wykwalifikowani spawacze oraz roboty spawalnicze. Taka automatyzacja pozwala na zwiększenie wydajności produkcji, podniesienie jakości połączeń spawanych, powtarzalność spoin i inne. Zespawane elementy tworzą korpus kotła, który następnie poddawany jest próbie ciśnieniowej. Jakość spoin i szczelność wymienników są stale kontrolowane, co gwarantuje niezawodność i długą  żywotność kotłów.

W tym samym czasie są wykonywane elementy obudowy kotła, a do ich wycinania stosujemy wykrawarkę młoteczkową Trumpf. Elementy obudowy kształtowane są w procesie zaginania na prasach krawędziowych CNC, a następnie poddane procesowi malowania proszkowego. Wskutek tego elementy obudowy wyglądają wysoce estetycznie, zyskują właściwości antykorozyjne, zwiększa się ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Obudowy montowane są na korpusach kotłów i wyposażane w osprzęt.

Kontakt ze sklepem