0

Dlaczego warto zainwestować w kocioł na ekogroszek?

Ze względu na panujący pod naszą szerokością geograficzną klimat, nieodzownym wyposażeniem każdego budynku mieszkalnego i użytkowego będzie odpowiednia instalacja grzewcza. Wśród rozwiązań cieszących się największym zainteresowaniem czołowe miejsce zajmują przystępne cenowo i niezwykle ekonomiczne w eksploatacji kotły na ekogroszek. Sklep internetowy Hydro Polska oferuje szeroki wybór urządzeń tego typu. Przekonajmy się, co przemawia za ich zakupem i sprawdźmy, jakie urządzenia można wybrać.

Co daje korzystanie z ekogroszku?

Ekogroszek to materiał pozyskiwany z węgla, który jest poddawany odpowiedniej kalibracji oraz dobierany pod względem swoich parametrów energetycznych, a więc kaloryczności i zasiarczenia. Warto też pamiętać, że ekogroszek jest stosunkowo łatwo dostępny, a jego stosunek masy i ceny do możliwej do pozyskania energii okazuje się niezwykle korzystny. Wielką zaletą ekogroszku jest to, że będzie on bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego niż tradycyjne sortymenty, ponieważ może być używany w nowoczesnych piecach, wyposażonych w systemy redukujące ilość powstających zanieczyszczeń.

Co oferuje kocioł na ekogroszek?

Dzięki swej formie ekogroszek może być spalany w kotłach centralnego ogrzewania wyposażonych w zasobniki opału oraz zautomatyzowane podajniki. Sprawia to, że sterownik urządzenia może dobierać optymalną dawkę paliwa i powietrza, pobierając ich tyle, by uzyskać potrzebną w danym momencie ilość energii. Nie tylko upraszcza to obsługę, ale też powoduje, że wizyty w kotłowni mogą być o wiele rzadsze, zwłaszcza jeżeli skorzysta się z możliwości montażu regulatora pokojowego. Poza komfortem, nowoczesne kotły CO na ekogroszek osiągają dobre wyniki, jeżeli chodzi o ograniczanie emisji pyłów i substancji szkodliwych, co potwierdzają uzyskiwane przez nie certyfikaty EkoDesign oraz parametry efektywności.


Kontakt ze sklepem